MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

    1. www.gitakitap.com Boy-San İnşaat Taahhüt Turizm Yayım Sanayi Ticaret Limited Şirketinin markası olan GiTa Yayınları’ nın kitap satış sitesidir.
    2. 18 yaşından küçük kişiler www.gitakitap.com sitemizden alışveriş yapamazlar. GiTa Yayınları olarak çocuk kitaplarımız vardır ama bunu yetişkinler alabilirler.
    3. www.gitakitap.com sitemizden kredi kartı veya ya da banka havalesi ile alışveriş yapılır. Hesabımıza para geçtikten sonra sipariş kabul edilmiş sayılır.  
    4. www.gitakitap.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye fatura eşliğinde kargo şirketine teslim eder.
    5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu idefix 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde GiTa Yayınları tarafından iade edilecektir.
    6. Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile idefix' in bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM'ler üzerinden yapmanızı öneririz.
    7. www.gitakitap.com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

GÜVENLİ ÖDEME

Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamak hemen silinmektedir. Sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra kaydet kutusunu işaretlerseniz, kart bilgileri sistemimize kaydedilir, sonraki siparişlerinizde bu kartı tekrar görüntüleyebilir, sipariş sürecini hızlandırabilirsiniz. Kayıtlı kartınızı silmek ya da bilgilerini güncellemek istediğinizde Üyelik Bilgilerim sayfasından Kredi Kartlarım bölümüne ulaşarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranlarda da kart numaranız güvenliğiniz açısından gizlenmiştir.


TESLİMAT

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile yapılmaktadır.
Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda gita@gitayayinlari.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Paket teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Ve bu tutanak tarafımıza iletildiğinde  hasarlı ve yanlış gelmiş ürün en kısa sürede yenisiyle değiştirilecektir.

KARGO

www.gitakitap.com sitemizden yapmış olduğunuz alışveriş şirketimizin anlaşmalı olduğu kargo şirketleriyle yapılır.
Ortalama teslim süreleri: Teslimat Kargo şirketleriyle 3-7 gün arası sürmektedir.  Yasal teslimat süresi 30 gündür.
Fiyatlandırma kargo şirketleriyle yaptığımız anlaşmalara bağlı olarak değişebilir

Türkiye dışına
www.gitakitap.com Yurtdışı gönderileri 15-21 gün sürmektedir.

İADE

GiTa Yayınları iade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanunu çerçevesinde hareket eder.

Aşağıda detayları belirtilen ürünler cayma hakkı kapsamında iade edilemez;
    • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
    • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
    • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık, hijyen açısından uygun olmayanların ve ayıplı malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
    • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
    • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
    • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
İadesi yapılacak ürün/ürünler www.gitakitap.com' un anlaşmalı olduğu kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.
Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan şekil bozuklukları, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.
Kargo şirketi ürünü getirdiğinde ürünü kontrol ediniz. Ayıplı ürün ise teslim almayanız. Üründeki hasarı tarafımıza bir mail ile belirtiniz. Teslim aldıktan sonra tarafımıza bildireceğiniz ayıplı ürün başvuruları geçersiz olacaktır.
    • Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
    • Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
    • Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
    • Yurtdışı satışlarında iade sürecinin zorluğu nedeniyle iade kabul edilmemektedir.

Boy-San İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi Yayım Ticaret Ltd Şirketi (GiTa Yayaınları)
Dolapdere Cad. Yunusbey Sok. No: 28-A Şişli İstanbul
Tel:+90 212 219 09 58
www.gitakitap.com
gita@gitayayinlari.com