Hakkımızda

Hakkımızda

2004 yılında La Sultane Mahperi isimli romanla edebiyat dünyasına giren GiTa Yayınları, 2005 yılında bu romanı Mahperi Hatun adıyla Türk okurlarla buluşturdu. 

Edebi ve felsefi değere sahip birçok eser kimi zaman yayınevine ulaşmadan kimi zaman ise yayımlandıktan sonra kaybolup gitmektedir. Yayınevi olarak seçicilikten ödün vermeden yazar-yayınevi-eser-okur buluşmasını optimum derecede yakalamak amacındayız.

Bunun yanı sıra, yayın felsefemize uyan yabancı eserlerin Türkçe’ye kazandırılması da vizyonumuzun bir başka boyutunu oluşturmaktadır. Özellikle, ticari anlamda geniş yankı uyandırmamış, ancak edebi, felsefi ve tarihi tartışmaların odağı olmuş yazar ve eserleri yayın yelpazemize katıyoruz ve devam edeceğiz.

Türkiye’yi tanıyan ve yazan yabancı yazarların eserlerini her iki dilde okuyucuyla buluşturmak GiTa Yayınları olarak titizlikle üstünde durduğumuz bir başka çalışma alanıdır.

Dünyanın ilginç köşelerini ve Türkiye'yi tanıttığımız rehber kitaplar serisi, değişik dillerde yayınevimizin ürünleri arasında hızla artacak ve okurları bilgilendirmeye devam edecektir.

Türkiye'nin en zengin Fransiızca kitap kolleksiyonuna sahip alışveriş sitesiyiz. Bu durum dahada zenginleşerek devam edecektir.

Fransizca cocuk ve ogrenci kitapları kolleksiyonumuzu çok daha zengin hale getirmeyi umuyoruz.

 

Saygılarımızla

Editör

Taceddin Köseoğlu

 

GiTa Yayınları © 2021
Tasarım: PcDestek